MENU
Головна » Файли » Кабінет інформатики » Великі постаті

Вільям (Білл) Гейтс
17.11.2016, 23:15

Вільям (Білл) Гейтс (William (Bill) Gates) – народився 28 жовтня 1955р. Він і дві його сестри виросли в Сіетлі. Їхній батько, Уілльям Гейтс II, – адвокат. Мати Гейтса, Мері Гейтс, була шкільною вчителькою, членом правління в Університеті штату Вашингтон (University of Washington) і головою благодійної організації United Way International.

Білл Гейтс вчився в муніципальній початковій школі, а потім – у приватній школі Lakeside School. Там, у віці 13 років, він почав програмувати.

У 1973р. Гейтс вступив на перший курс Гарвардського університету. У Гарварді він жив на одному поверсі зі Стівом Баллмером (Steve Ballmer), який сьогодні займає посаду віце-президента Microsoft з продажу та підтримки. Під час свого перебування в Гарварді Білл Гейтс розробив мову програмування BASIC для першого мінікомп’ютера – MITS Altair.

На третьому куре Білл Гейтс залишив навчання в Гарварді, вирішивши повністю присвятити себе Microsoft, компанії, яку він заснував в 1975 р. з Полом Алленом (Paul Allen). Твердо впевнені в тому, що персональний комп’ютер стане незамінним на кожному робочому місці і в кожному домі, вони почали розробляти програмне забезпечення для персональних комп’ютерів.

Дар передбачення Білла Гейтса щодо розвитку персональних комп’ютерів став ключовим чинником успіху Microsoft і індустрії програмного забезпечення в цілому. Гейтс активно займається управлінням і прийняттям стратегічних рішень в Microsoft і грає важливу роль в технічній розробці нових продуктів. Значна частина його часу присвячена зустрічам з клієнтами, а також спілкуванню по електронній пошті з співробітниками Microsoft у всьому світі.

Під керівництвом Білла Гейтса, Microsoft постійно розвиває і вдосконалює інформаційні технології і продукти. Запорука успіху Microsoft – прагнення зробити роботу з комп’ютером більш простий, економічною і приємною. Чи не беруться до уваги і довгострокові перспективи – у поточному фінансовому році на науково-дослідні роботи було виділено понад $ 3 мільярдів.

У 1995 р. Білл Гейтс написав книгу "Дорога в майбутнє” ("The Road Ahead”), в якій виклав свої погляди на те, в якому напрямку рухається суспільство у зв’язку з розвитком інформаційних технологій. Книга була написана в співавторстві з Натаном Мірволдом (Nathan Myhrvold), віце-президентом Microsoft, і журналістом Пітером Райнарсоном (Peter Rinearson). Протягом семи тижнів "Дорога в майбутнє” займала перше місце в списку бестселерів газети New York Times. Книга була опублікована в США у видавництві Viking і протрималася в списку бестселерів New York Times в цілому 18 тижнів. "Дорога в майбутнє” була видана більш ніж в 20 країнах. Тільки в Китаї було продано понад 400 000 примірників.

У 1996 р., коли корпорація Microsoft була переорієнтована на Інтернет-технології, Гейтс вніс до книги значні корективи. У другій редакції знайшла відображення ідея про те, що поява інтерактивних мереж – важлива віха в історії розвитку людства. Друга редакція книги, що вийшла у м’якій обкладинці, також стала бестселером.

У 1999 році Білл Гейтс написав книгу ("Бізнес зі швидкістю думки”) Business @ the Speed of Thought, яка показує, як інформаційні технології можуть вирішувати бізнес-завдання в зовсім новому ключі. Ця книга, створена у співавторстві з Коллінзом Хемінгуеєм (Collins Hemingway), була випущена на 25 мовах і продається більш ніж в 60 країнах світу. "Бізнес зі швидкістю думки” одержала високу оцінку критиків і була внесена в списки бестселерів газет New York Times, USA Today, Wall Street Journal і веб-сервера Amazon.com.

Доходи від продажів обох своїх книг пан Гейтс перераховує до добродійного фонду, діяльність якого спрямована на підтримку використання інформаційних технологій у навчальному процесі.

Крім захоплення комп’ютерними технологіями, Білл Гейтс цікавиться біотехнологією. Він входить до правління компанії Icos Corporation і володіє акціями компанії Darwin Molecular, яка є підрозділом британської компанії Chiroscience. Він також заснував компанію Corbis Corporation, яка займається розробкою найбільшого джерела візуальної інформації у світі – це всеохоплюючий цифровий архів творів мистецтва і фотографій з державних і приватних колекцій, що зберігаються в різних країнах. Білл Гейтс також вклав кошти в компанію Teledesic, яка працює над реалізацією грандіозного проекту із запуску на низьку орбіту навколо земної кулі кількох сотень супутників. Завдання цих супутників – забезпечувати всесвітні двосторонні широкосмугові телекомунікації.

1 січня 1994 Білл Гейтс одружився на Мелінді Френч Гейтс (Melinda French Gates). У 1996 р. у них народилася дочка, Дженніфер Кетрін Гейтс (Jennifer Katharine Gates), а в 1999 році – син, Соар Джон Гейтс (Rory John Gates).

Білл і Мелінда Гейтс заснували благодійний фонд і внесли до нього понад $ 17 мільярдів для підтримки філантропічних ініціатив у галузі охорони здоров’я та освіти. До справжнього моменту Фонд Білла і Мелінди Гейтс (Bill and Melinda Gates Foundation) передав більше $ 300 мільйонів організаціям, що працюють в області охорони здоров’я, більше $ 300 мільйонів – на вдосконалення освітнього процесу, в тому числі на розвиток ініціатив у галузі бібліотечної справи (Gates Library Initiative) , які дозволять населенню США і Канади з малим доходом працювати з персональними комп’ютерами та Інтернетом в публічних бібліотеках, більше $ 54 мільйонів – на громадські проекти в країнах північно-західного узбережжя Тихого океану, і більше $ 29 мільйонів – на інші спеціальні проекти і в рамках щорічних благодійних кампаній.

 

Категорія: Великі постаті | Додав: lilia_alexandrovna
Переглядів: 143 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz